Autor Wątek: Usuniecie klapek z kolektora ssacego E60 530d  (Przeczytany 2707 razy)

maxxx

• Newbie
  • *
Usuniecie klapek z kolektora ssacego E60 530d
« dnia: Grudzień 25, 2013, 09:44:17 am »
Rozmawialem niedawno ze specem od BMW ktory twierdzi ze w 530d sa jakies klapki w kolektorze ssacym ktore w starszych samochodach z duzym przebiegiem lubia sie poprostu urwac i wpasc do silnika powodujac bardzo duze uszkodzenia. Ile w tym wszystkim prawdy i do czego pierwotnie te klapki sluzyly bo chyba nie po to by uszkadzaly silnik po 200 000 km przebiegu? :)

anee

• Newbie
  • *
Odp: Usuniecie klapek z kolektora ssacego E60 530d
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2013, 10:03:16 am »
Klapki w kolektorze ssacym w dieslach sluza do lagodnego gaszenia silnika. Przy gaszeniu silnika klapki zamykaja doplyw powietrza lagodzac szarpniecia wystepujace przy naglym odcieciu paliwa.

marianzwrocka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2014, 09:52:51 am »
Niestety ja też słyszałem, że klapki trzeba usunąć. Można też zmienić kolektor ssący ale to wydatek 2000 zł. Pół biedy jak ktoś bierze na firmę wtedy zostaje po odliczeniu VAT 1600 zł gorzej jak kupuje się prywatnie.

adik33

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2014, 09:56:26 am »
Niestety ja też słyszałem, że klapki trzeba usunąć. Można też zmienić kolektor ssący ale to wydatek 2000 zł. Pół biedy jak ktoś bierze na firmę wtedy zostaje po odliczeniu VAT 1600 zł gorzej jak kupuje się prywatnie.

czytałem na pewnym forum, że usunięcie klapek powoduje szybsze zużywanie się dwumasy więc to jest jedyne rozsądne rozwiązanie niestety (wymiana kolektora ssącego)...

maxxx

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2014, 03:09:16 pm »
Jestem już po zabiegu usunięcia klapek. Mechanik powiedział że nie ma sensu montować nowego kolektora. Wziął mi 400 zł za robotę i teraz jestem całkiem bezpieczny. Jedna skrajna klapka od strony kabiny nie wyglądała już za ciekawie...