Autor Wątek: Spalanie w modelach xDrive  (Przeczytany 2808 razy)

pass

• Newbie
  • *
Spalanie w modelach xDrive
« dnia: Styczeń 21, 2014, 08:10:31 pm »
Hej

Szukam E60 konkretnie 530i, nie chce diesla. Chciałem jednak zwykłe i trafiło się ciekawe ogłoszenie sprzedaży 530Xi. Napęd 4x4 jest mi do niczego nie potrzebny. Uważam że tylny napęd i występująca w nim nadsterowność to najpiękniejsze co może być w samochodach... słyszałem jednak że osoby które jeżdżą dobrze RWD zazwyczaj dobrze się czują także w autach 4x4. Chciałem spróbować.
Jak wiadomo 530i pali nie mało (to nie 530d), nie chce zbankrutować na paliwo... przy cenie dobrej benzyny 98 oktanów prawie 6 złotych za litr liczy się każdy litr. Tak akuratnie mam że jeżdżę większość latem więc nie chciałbym różnicy w stylu 8 litrów normalny napęd na autostradzie a 12 xDrive, który na autostradzie i tak nic nie daje.

Pozdrawiam

robal

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: E61 M57N 525d
Odp: Spalanie w modelach xDrive
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2014, 08:51:58 pm »
Brat miał przez lata E46 330iA teraz ma E46 330xiA i bardzo sobie chwali ten napęd. Zimą tego auta nie da się zatrzymać. Wielokrotnie pytałem o spalanie: pół litra - max litr różnicy. Choć przy tym silniku i automacie to i tak dużo pali więc pewnie ciężko zaobserwować.

stefan

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: E60 520i M54
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2014, 09:30:46 pm »
Spodziewaj się różnicy na poziomie 10%. Prawda jest taka że tylny napęd również zabiera sporo mocy (w porównaniu do FWD) więc napędzanie dodatkowo jeszcze przednich kół to "nie aż tak wielka strata".

filu

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: E61 530dA
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2014, 09:38:15 pm »
Pytanie czy takim napędem również można dritować jak zwykłym RWD? Bo jesli nie to nie chciałbym takiego BMW.

marcin.520d

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: 520d E61 2006
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2014, 09:57:55 pm »
Pytanie czy takim napędem również można dritować jak zwykłym RWD? Bo jesli nie to nie chciałbym takiego BMW.

Nie da rady, jeździłem w zeszła zimę passatem synchro zabawa mizerna w porownaniu do BMW

gali

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: 530xi N52
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2015, 10:35:15 pm »

Nie da rady, jeździłem w zeszła zimę passatem synchro zabawa mizerna w porownaniu do BMW

"zabawa" może mizerna, ale za to jazda 100x bardziej pewna gdy droga zaśnieżona a drogowcy się spóźnili jak co roku. Przy napędzie na jedną oś zdjęcie nogi z gazu na wysokich obrotach może wywołać niezły problem: wiadomo DSC zareaguje jednak nadsterowność lekka pozostaje. Przy xi oraz xd tego problemu nie ma i można dowolnie hamowanie silnikiem, w pełni bezpiecznie przy każdej prędkości.

piona

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: E46 320d
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2015, 10:47:43 am »
Niezgodzę się z tymi, że zabawa kiepska. Raczej przednia szczególnie zimą. Jeździłem jako pasażer w A4 B7 2.0 TDI quattro. Kierowca potrafił zrobić takie płynne drifty na 4 a nie na 2 koła jakich żaden kierowca BMW RWD nie potrafi. Tak czy inaczej to tylko zimą. Latem, żeby przydriftować 4WD trzeba mieć chyba z 500 KM. Poza tym drifty się robi na manualu, a w większości mocne auto 4WD to automat.