Autor Wątek: Poziomowanie reflektorów bez xenona  (Przeczytany 1079 razy)

piona

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: E46 320d
Poziomowanie reflektorów bez xenona
« dnia: Maj 31, 2015, 10:37:27 am »
Mam na oku ładną sztukę E61. Niestety samochód nie ma xenona :( Sprzedający jednak zapewnia mnie, że dołożenie xenonów to niski koszt i mało pracy a właściwie koszt tylko dwóch reflektorów bo samochód ma samopoziomowanie reflektorów.

Faktycznie jak włoży się kluczyk do stacyjki lampy jadą górą dół, identycznie jak przy xenonach. Czy to jednak możliwe, żeby BMW montowało system autopoziomowania do zwykłych xenonów??

pass

• Newbie
  • *
Odp: Poziomowanie reflektorów bez xenona
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2015, 10:49:29 am »
Sprzedajacy Cie "wkręca".

Przy xenonie jest normalne pozycjonowanie czyli czujnik na prawym tylnym i lewym przednim wahaczu. Zwykłe żarówkowce mają tylko KALIBRACJĘ wysokości. Przez to po odpaleniu jeżdżą silniczkami góra dół.

piona

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: E46 320d
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2015, 10:57:21 am »
Zaraz, zaraz tylko jeszcze jedno:

To E61 nie miało pokrętła do wysokości reflektorów. A może miało tylko nie po lewej stronie kierownicy?

Czy sprzedający specjalnie wywalił to pokrętło? :P

gali

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: 530xi N52
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2015, 07:11:30 pm »
Zaraz, zaraz tylko jeszcze jedno:

To E61 nie miało pokrętła do wysokości reflektorów. A może miało tylko nie po lewej stronie kierownicy?

Czy sprzedający specjalnie wywalił to pokrętło? :P

Zaraz, zaraz jeśli mowa o E61 to one chyba wszystkie mają NIVO? A jeśli jest NIVO to jest już poziomowanie. W przypadku NIVO to przecież NIVO trzyma samochód w poziomie, czy mam rację?

carsten535d

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2015, 12:22:13 pm »
Zaraz, zaraz jeśli mowa o E61 to one chyba wszystkie mają NIVO? A jeśli jest NIVO to jest już poziomowanie. W przypadku NIVO to przecież NIVO trzyma samochód w poziomie, czy mam rację?

Nie masz racji. Nivo trzyma tylko równy prześwit tył/przód ale nie reaguje na szybkie zmiany jak w przypadku poziomowania xenonów. ALE: czujnik poziomu zawieszenia od Nivo to ten sam czujnik który jest w E60/E61 do poziomowania xenona. Wystarczy więc że kupisz przetwornice i lampy xenon oraz dokodujesz na kompie opcję nr 522 Xenon-Licht Xenon Light.