Autor Wątek: Jak jest postrzegana instalacja LPG w E60?  (Przeczytany 4095 razy)

entik

• Newbie
  • *
Jak jest postrzegana instalacja LPG w E60?
« dnia: Listopad 30, 2013, 04:48:06 pm »
No właśnie czy wypada mieć już gaz w E60 i to nie takim za 30 tysięcy z kręconym licznikiem, ale takim które lakier ma oryginalny (sprawdzany czujnikiem grubości lakieru) w każdy miejscu, nawet  na masce? Czy potencjalny kupujący za 3 lata BMW E60 za 50 000 pln nie będzie zastanawiał się dlaczego ktoś w tak drogim i luksusowym aucie założył instalację gazową?

romuald.c

• Newbie
  • *
Odp: Jak jest postrzegana instalacja LPG w E60?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2014, 10:09:28 am »
No właśnie czy wypada mieć już gaz w E60 i to nie takim za 30 tysięcy z kręconym licznikiem, ale takim które lakier ma oryginalny (sprawdzany czujnikiem grubości lakieru) w każdy miejscu, nawet  na masce? Czy potencjalny kupujący za 3 lata BMW E60 za 50 000 pln nie będzie zastanawiał się dlaczego ktoś w tak drogim i luksusowym aucie założył instalację gazową?

kalkulowałem koszty paliwa diesel vs benzyna kupując E60 i wyszło mi że diesel wyjdzie tak samo, gaz więc nie ma sensu

stefan

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: E60 520i M54
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2014, 08:38:49 pm »

kalkulowałem koszty paliwa diesel vs benzyna kupując E60 i wyszło mi że diesel wyjdzie tak samo, gaz więc nie ma sensu

licząc tylko samo paliwo rzeczywiście się nie opłaci, policz jednak naprawy turbo sprężarki, WYMIANIE DPF (nie usuwanie), WYMIANĘ (klapki!) kolektora ssącego w dieslu, awarie wtryskiwaczy (to co tankujesz na stacji nie zawsze nazywa się tak naprawdę olej napędowy!) i wychodzi że w konfiguracji benzyna + LPG do zepsucia się jest 4 razy mniej niż w dieslu

neuron

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: E60 520d M47N2'2005
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2014, 09:29:22 pm »
Jakie koszty? Kupiłem jedno z tańszych E60 jakie było w moich okolicach na sprzedaż zrobiłem 34000 km i jedynie turbo do regeneracji. Nawet wydech mam oryginalny, wygląda jeszcze bardzo ładnie a w moim poprzednim samochodzie (Ford Focus 2004) już musialem montować zamiennik.
B M W = Bokiem Można Wszędzie!

gali

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: 530xi N52
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:48:52 am »
Myślę że mieć auto na gaz to "mniejszy wstyd" niż jeździć dieslem który klekocze

piona

• Newbie
  • *
  • Twoje BMW: E46 320d
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2015, 10:58:17 am »
Dla mnie argumentem za NIE w E61 jest brak miejsca na butlę w miejscu na koło zapasowe bo jest dojazdówka.

migrek

• Newbie
  • *